Vše o Miley Cyrus

16. listopadu 2009 v 7:30 | kikinka |  Miley CyrusMiley Cyrus

Miley Ray Cyrus, rodným jménem Destiny Hope Cyrus, (* 23. listopadu 1992, Nashville, Tennessee) je americká herečka, zpěvačka a textařka. Je známá hlavně díky účinkování v Disney Channel sériích Hannah Montana. Po úspěchu seriálu, byl v říjnu 2006 vydán soundtrack, v němž Miley nazpívala 8 písní. Její sólová hudební kariéra započla vydáním jejího debutového alba Meet Miley Cyrus, 23. června 2007, které obsahovalo její první top ten singl "See You Again". Její druhé album, Breakout, bylo vydáno 22. července 2008. Třetí album The Times Our Lives bylo vydáno jako mini-album v září 2009 a obsahuje singl Party In The U.S.A.. Breakout je jejím prvním albem, které nemá nic společného s Hannou Montanou. Obě alba debutovala na prvním místě na Billboard 200. V roce 2008, účinkovala ve filmu Hannah Montana & Miley Cyrus: The Best of Both Worlds Concert.
Nadabovala také postavu Penny ve filmu Bolt a nahrála píseň "I Thought I Lost You", za kterou získala nominaci na Zlatý Glóbus. Poté účinkovala ve filmu, inspirovaného TV sériemi, Hannah Montana: The Movie, který měl premiéru 10. dubna 2009. V roce 2008 byla v časopisu Time zařazena mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě. Časopis Forbes ji udělil 35. místo v žebříčku "Celebrity 100" s výdělkem 25 miliónů dolarů v roce 2008. V roce 2009 si polepšila a postoupila na 29. místo.

Čaný život
Narodila se v Nashvillu, v Tennessee 23. listopadu 1992 Leticii "Tish" (rozené Finley) a country zpěvákovi Billovi Rayovi Cyrusovým. Miley má 5 sourozenců. Její starší sourozenci Trace a Brandi jsou děti Tish z jejího předchozího vztahu, kteří byli adoptováni Billy Rayem, když byli velmi mladí. Trace je zpěvák a kytarista elektro-rockové skupiny Metro Station, zatímco Brandi hraje na kytaru na koncertech Miley a založila kapelu spolu s Megan Park, hvězdou z The Secret Life of American Teenager. Má také staršího nevlastního bratra, Christophera Codyho, z otcova předchozího vztahu, dále má mladšího bratra Braisona a mladší sestru Noah, která je také herečkou. Jedná se o vnučku politika Rona Cyruse.
Rodiče jí dali jméno Destiny Hope, protože věřili, že by mohla dokázala velké věci. Později dostalapřezdívku "Smiley", protože jako malá stále smála. Navštěvovala Heritage Middle School, kde byla roztleskávačkou. V současné době navštěvuje školu Options For Youth a učí se svým soukromým učitelem na natáčení jejího seriálu. Miley vyrostla na farmě jejích rodičů mimo Nashville, kde navštěvovala kostel The People's Church.


Kariera

2001-2005: Počáteční kariéra
Její počáteční kariéra byla ve znamení malých rolí. V devíti letech, se rozhodla pro kariéru v herectví. Během čtyřletého života rodiny v Torontu, brala lekce herectví v Armstrong Acting Studiu. Její první herecká role byla malá hostující hvězda v TV sériích svého otce, Doc, kde hrála dívku jménem Kylie. V roce 2003, hrála "malou Ruthie" ve filmu Tima Burtona, Big Fish a v titulcích byla zapsána jejím rodným jménem.
Začala konkurzem na roli "nejlepší kamarádky" v Disney seriálu o "tajné popové hvězdě", když jí bylo dvanáct. Ale vedení Disney Channel jí považovalo za příliš mladou. Nicméně, Miley byla vytvalá, ve snaze stát se součástí série, a tak jí Disney opět pozval ke konkurzu. Nakonec se ucházela o protagonistu Chloe Stewart, která byla následně změněná na její jméno. Podle prezidenta Disney Channel Garyho Marshe, byla vybrána pro její enregický a živý výkon a protože byla vnímána jako člověk, který "miluje každou minutu života" s každodenní podobností s Hilary Duff a na jevišti působící jako Shania Twain. Strávila několik let ve snaze přijít na to, jak se zbavit svého jižanského přízvuku, ale později to Disney začlenil do příběhu. Miley přivedla na konkurz svého otce, Billiho Raye Cyruse, na roli otce hlavní hrdinky. Show vypadá jako řetězec, který se zaměřuje na dospívání, který se současně věnuje i tajné identitě popové hvězdy.


2006-červen 2008: Hannah Montana

Hannah Montana , ve Spojených státech poprvé vysílaná 24. března 2006, byla vysoce hodnoceným hitem, se sledovaností o průměru 4 miliónů diváků na epizodu. Účast v sériích, ji umožnila stát se velmi populární mezi dětmi a dospívajím publikem a započít svou úspěšnou kariéru v hudbě. Po třech sériích se seriál v současnosti vysílá na Disney Channel a v roce 2010 začne výroba čtvrté a zároveň poslední série. 4. dubna Miley debutovala jako zpěvačka, když bylo vydáno čtvrté edice DisneyMania. Miley zpívala předělávku "Zip-a-Dee-Doo-Dah" od Jamese Basketta, který byl použit v animovaném filmu z roku 1946, Song of the South. Později Walt Disney vydal první Hannah Montana soundtrack, 24. října 2006. Soundtrack obsahoval osm písní, které Miley nazpívala jako Hannah Montana a jeden, který nazpívala jako Miley Cyrus, společně s Billy Rayem Cyrusem. Album debutovalo na 1. místě na US Billboard 200 prodejem 281 000 kopií v prvním týdnu, předčil například takové umělce jako je rocková skupina My Chemical Romance, a zůstal tam po několik týdnů. Bylo to osmé nejprodávanější album v USA v roce 2008, prodalo se téměř 2 milióny kopií za tento rok. Album bylo poté znovu-vydáno dvakrát - Holiday Edition obsahující předělávku od Miley Cyrus "Rockin Around Christmas Tree" a Special Edition obsahující píseň "Nobody Perfect", která se poprvé objevila na albu Disney Channel Holiday v roce 2007. Miley také dělala předskokana na turné The Cheetah Girls, vystupujících v 39 městech. A ještě jednou, Miley nahrála remake klasické Disney písně "Part of Your World" pro pátou edici DisneyMania.
Dne 26. června 2007 vydala dvojalbum, Hannah Montana: Meet Miley Cyrus. První disk sloužil jako druhý soundtrack Hannah Montana, zatímco druhý disk bylo její první debutové album, vydaném pod jejím jménem. Album debutovalo na 1. místě Billboard 200 a prodalo se 326 000 kopií a v prvním týdnu se prodávalo rychleji než předchozí soundtrack. Díky prodejní síle svátků se album v prosinci vrátilo a zůstalo v top 10 v Billboard 200. V tomto období se prodalo více než 700 000 kopií. Alba se v USA prodalo více než 3 milióny kopií a RIAA bylo certifikováno třikrát na platinové. Pět písní z alba mělo premiéru na Billboard Hot 100, píseň "See You Again" se umístěná na 10. místě, se stala první písní Miley, která se dostala do první desítky v Hot 100.
Měla také krátký výstup v High School Musical 2, kde ztvárnila "dívku u bazénu" a hostovala jako dabérka postavy Yatta v Disney Channel produkovaném The Emperor's New School. Poté představovala sama sebe i seriálový charakter Hannu Montanu v severoamerické Best of Both Wolrds Tour s 69 daty, s více jak 14, které nebyly v plánu. Jonas Brothers dělali předskokany po většinu turné. Vstupenky na každý den byly vyprodané v rekordně krátké době, což zapříčinilo zklamání mnoha fanoušků. Turné bylo natočeno a uvedeno do kin Disney v 3-D podobě. Film vynesl 8 651 758 dolarů v den premiéry a pokračoval následujícím víkendem kdy celkově vydělal 31 117 834 dolarů, což je nejvyšší částka, kterou kdy vydělal film za premiérový víkend, který měl uveden v 1000 kinech. Dne 26. července 2008 byl film uveden na Disney Channel. Poté Walt Disney Records/Hollywood Records vydal koncertní album, které bylo zaznamenané během turné. Obsahuje sedm písní od Hanny Montany a stejný počet písní z její vlastní tvorby. Album se umístilo na 3. místě v Spojených státech.


Červen 2008-současnost: Breakout a filmová kariéra

V červenci 2008 vydala své druhé studiové album Breakout. Řekla, že Breakout byl inspirován "tím co se v jejím životě událo za poslední rok." Miley spolupracovala na všech písních v albu, s vyjímkou dvou skladeb. "Skládání písní je to co chci dělat do konce života, Jen doufám, že toto, více než cokoli jiného, ukáže, že jsem skladatelka." Album debutovalo na 1. místě na US Billboard 200 chart v prvním týdnu s prodejem ve výšce přibližně 371 000 kopií. Od 31. července to byl druhý nejvyšší týdenní prodej roku umělkyně, CD od Mariah Carey,E = MC ², se předtím prodalo 463 000 kopií v prvním týdnu. "7 Things" je první singl z Breakout, který byl vydán. Singl debutoval na místě 84 na Billboard Hot 100. Později, dva týdny po vydání, se vyšplhal z místa 70 na místo číslo 9. S jejím otcem vystoupila v dubnu na 2008 CMT Music Awards. V roce 2008 také vystoupila na Teen Choice Awards. Miley nahrála verzi "Santa Claus Is Coming To The Town" pro kompilační album All Wrapped Up z roku 2008.
V roce 2008 propůjčila svůj hlas Penny, postavě z animovaného celovečerního filmu Bolt, který vypráví o cestě psa, zpět za svou majitelkou. V premiérovém víkendu, se film umístil na 3. pozici s 26 223 128 dolary, hned za filmy Twilight a Quantum of Solace. Za druhý víkend postoupil na pozici číslo 2, předstihnutý filmem Four Christmases s 1,4% nárůstem. Od 20. února 2009, film vydělal
dolarů v Kanadě a USA a po celém světě vydělal dolarů. Podílela se na tvorbě a nahrávce jedné ze dvou originálních skladeb z filmového soundtracku, píseň také obsahuje další Bolt hvězdu, Johna Travoltu. Její jméno je "I Thought I Lost You" a později byla nominována na cenu Zlatého Glóbu za nejlepší originální píseň. Poté si opět zahrála hlavní roli ve filmu Hannah Montana: The Movie, inspirovaném seriálem, který měl premiéru 10. dubna 2009. Film souvisí s hlavní postavou, Miley Stewart, která se ve snaze najít své kořeny, rozhoduje, mezi dvěma světy, svým a Hannou Montanou. Film byl přijat dobře a po celém světě vydělal více než
152 900 286 dolarů. Její singl "The Climb" z filmového soundtracku se stal číslem 4 na Billboard Hot 100 a stal se tak zatím jejím nejvyšším dosaženým umístěním, které přestihlo i "See You Again" a "7 Things" s umístěním na 10. a 9. místě, respektive; později byl předstihnut další písní "Party In The USA" s pozicí číslo 2. Filmový soundtrack se stal třetím albem na Billboard 200 a RIAA bylo jednou certifikováno na platinové.
V červnu 2009 vyměnila agenturu United Talent Agency, která ji představovala jako televizní a filmovou herečku za Creative Artists Agency, která ji již představovala jako hudebnici. Rovněž v červnu začala natáčet svůj nadcházející film The Last Song, založený na románu od Nicholase Sparkse, ve kterém hraje vzpurnou dospívající dívku, která tráví léto s odcizeným otcem v jeho domě na pláži. Premiéra je naplánována na rok 2010 a natáčení skončilo po 2009 Teen Choice Awards. Film je snahou představit Miley starším divákům. Nahrála píseň s Jonas Brothers "Before The Storm" pro jejich čtvrté studiové album Lines, Vines and Trying Times. Také vydala další soundtrack Hannah Montana (pro třetí sezónu), s názvem Hannah Montana 3 dne 7. července 2009, který ji přinesl její první top ten jako Hannah a celkově čtvrté místo s písní "He Could Be The One."
Píseň "Party In The USA" byla oficiálně zveřejněn na rádiích 29. července 2009. Píseň je z exklusivního Wal-Mart EP s názvem The Times of Our Lives, který bude vydán 31. srpna 2009. Vydání slouží jako podpora pro linii oblečení, kterou vytvořila Miley. Píseň se umístila na místě 1 v Hot Digital Songs s 226 000 placenými stáhnutími, takže je nejmladším umělcem v čele tabulky a poté debutovala na Billboard 100 s místem 2 a předstihl i "The Climb", umístěný na místě 4. V tomto pořadí remizovala s Black Eyed Peas za nejvyšší debut v roce 2009. Je to také nejvyšší debut sólové umělkyně, hned za debutem písně "Inside Your Heaven" od Carrie Underwood z roku 2005, která se umístila na 1. místě. A tímto se také stala nejrychleji postupujícím singlem v historii Hollywood Records.
Psaní
Napsala a vydala svou autobiografii o svém životě až do věku 16 let. Psala hodně o své rodině, o budoucích ambicích, školní šikaně a o své kariéře. Podle knihy jí v šesté třídě, když byla na cestě do školy, zamkli v koupelně. Řekla, že zisk role v Hanně Montaně jí pomohl osvobodit se od zlých dětí ve škole. Také sdělila, že do budoucna chce v psaní pokračovat.Podnikání


Stala se mluvčí Daisy Rock Guitars v roce 2004, kdy byla prezentována se svou první kytarou Daisy Rock - Stardust Series Acoustic Electric Pink Sparkle. Vydala Disney Hannah Montana oděvní kolekce v pozdním létě roku 2007. Pomáhala navrhnout některé kousky z kolekce. V prosinci 2007 se umístila jako sedmnáctá v seznamu Forbes Top 20 Superstar do 25 let s ročním příjmem 3,5 miliony dolarů. Její vosková figurína byla odhalena v Madame Tussauds v New Yorku.
V srpnu 2009, se spojila s Maxem Azrisem, kvůli tvorbě kolekce pro děti a dívky, k dispozici jsou pouze ve Wal-martu. miley vydala EP The Time Of Our Lives, ve spojení s kolekcí a Walmart specializované stránky pro konstruktéry. Kolekce se skládá z vesty, tílka s kravatou a šatů. Kritici tvrdili, že oblečení je "zcela neškodné, ale naprosto neúctyhodné", a připouští, že "že se bude prodávat, i když na tom nestojí jméno Hanny Montany" a předpovídají, že bude vysoká prodejnost.

Filantropie

Svůj hudební talent propůjčila k několika charitativním beneficím. Spolupracovala se čtrnácti dalšími zpěvačkami na nahrávce charitativního singlu s názvem "Just Stand Up!", který zpěvačky živě zazpívali během hodinového přenosu z anti-rakovinné kampaně Stand Up To Cancer dne 5. září 2008. 14. září 2008, Miley, spolu s dalšími umělci vystoupila na Gibsonském amfiteátru v Universal City, v Kalifornii na City of Hope benefičním koncertu na získání peněz pro výzkum rakoviny a vzdělávácí programy.
Své 16. narozeniny oslavila charitativní sbírkou v Disneylandu, který byl uzavřen a akce se zúčastnilo 5000 fanoušků, jedna vstupenka stála 250 dolarů. Výtěžek šel na charitu Youth Service America, organizace dobrovolné činnosti mládeže. Deset vynikajících dobrovolníků z Youth Service America bylo pozváno a později večer, organizaci darovala 1 milion dolarů. V roce 2007 darovala velký přísěvek City of Hope, jeden dolar za každou prodanou vstupenku na koncert "Hannah Montana". Řekla "Super věc na tom, být součástí City of Hope, je, že vlastní centra pro výzkum rakoviny. Nejen, že tam pomáhají dětem, ale i zjišťují, jak se mohou léčit a co se přesně děje, což je úžasné."
Podílí se také na Disney Friends For Chance, organizaci, která podporuje ohleduplné chování k životnímu prostředí a jejím zájmem je zvýšení veřejného zájmu o něj prostřednictvím Disney Channel. Kromě toho, se Miley spojila se svými kolegy Jonas Brothers, Demi Lovato a Selenou Gomez k nahrání "Send It On", charitativního singlu, který slouží jako ústřední melodie pro Disney Friends For Chance. "Send It On" debutoval na Hot 100 na 20. místě. Disney dá 100% všech výnosů získaných "Send It On" ekologickým organizacím, prostřednictvím Disney Worldwide Conservation Fund (DWCF).

Osobní život
V lednu roku 2008 oznámila záměr úředně změnit své jméno na "Miley Ray Cyrus," její prostřední jméno odkazuje na jejího otce. Změna jména se stala oficiální 1. května 2008. V rozhovoru pro USA Today, byla citována, říkajíc, že její víra je "hlavní věc", a důvod, proč pracuje v Hollywoodu. Při rozhovoru pro Parade, dodala, že se svou rodinou pravidelně chodí do kostela. V rozhovoru pro Christianity Today, Billy Ray Cyrus řekl: "Jako křesťané, věříme v příchod do nebe," a "Také jsme měli velký kostel, a než dáte svůj kostel, vašeho pastora, komunitu a sebe dohromady, musíte přenést velkou oběť. Přiznejme si to, Hollywood je úplně jiný, než Franklin v Tennessee.
V únoru 2008 společně se svou kamarádkou Mandy Jirouxovou (která je tanečnicí Miley) začaly nahrávat videa na YouTube s názvem Miley and Mandy Show. Show, byla popsána jako "YouTube hit" bylo řečeno, že se natáčí kvůli legraci, kterou Miley a Mandy si dělají. Show je natáčena především v její ložnici. V září 2008 ve vydání Seventeen uvedla, že po dva roky prožila vztah s Nickem Jonasem a že oba byli zamilovaní. Rozešli se na konci roku 2007. V červnu 2009 ukončila devět měsíců dlouhý vztah se soutěžícím z Nashville Star a modelem Justinem Gastonem.

Miley Cyrus při vystoupení na Kids' Inaugural:

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 smiley smiley | 16. listopadu 2009 v 7:32 | Reagovat

moc hezký blog a zajímavé téma

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama